Šeberovský Malina nastřílel 7 gólů za zápas. Dát jich v sezoně 154, zlobit se nebudu, směje se

Někdo se sedmi vstřelených gólů nedočká ani v souhrnu za celou svoji fotbalovou kariéru. Pro někoho to je třeba sezonní maximum. Pro kapitána Šeberova Iva Malinu jde o počet branek, které dokázal do sítě Malešic nastřílet mezi 12. a 76. minutou. Šestadvacetiletý hráč se výrazně podílel na drtivém vítězství 16:0 nad Malešicemi v C skupině II. třídy.

Výhra 16:0, sedm branek... Lepší úvod sezony jste si ani nemohl přát, že?
Před zápasem jsem si hlavně říkal, že musíme získat v prvním kole tři body
a začít vítězně. Předvedená hra a výsledek nakonec předčily mé očekávání.

Už tak je sedmička skvělé číslo, ale byla tam i nějaká neproměněná šance, že mohlo být ještě vyšší?
Trefil jsem jednou tyč, jinak mi tam výjimečně spadlo vše, do čeho jsem kopl.

Nebylo vám soupeře i trochu líto?
Popravdě, měl jsem trochu strach, že už nenastoupí nebo že to v průběhu zápasu ukončí, jelikož neměli ani na střídání. Takže v tomto ohledu možná trochu ano.

Jak vůbec fotbalista vnímá zápas, kdy je to po půl hodině už 6:0 a po poločase 10:0?
V tu chvíli víte, že je zápas rozhodnutý a musíte se soustředit, aby z toho nebyla fraška, která vás nebude bavit. Už je to jen o tom, abyste si zápas co nejvíce užili a zahráli si fotbal.

Padaly v kabině o poločase debaty o tom, že byste zkusili dát znovu dalších 10 gólů?
Říkali jsme si, že nepřestaneme hrát a pokusíme se dát co nejvíc gólů a nahnat skóre, ale o konkrétním čísle jsme se nebavili.

Zažil jste vy osobně na hřišti v dospělém fotbale divočejší výsledek?
V dospělém fotbale nikdy.

Dal jste někdy takový počet gólů? Kolik je váš rekord?
Možná někdy kdysi dávno na tréninku. (směje se) Svůj dosavadní rekord jsem měl z minulé sezony, kdy jsem dal pět gólů v jednom zápase.

Samozřejmě vedete po prvním kole tabulku střelců. Tu jste vedl i při nuceném přerušení minulé sezony. Jak vzpomínáte na březen letošního roku, kdy dostal celý neprofesionální fotbal červenou kartu?
Velmi nerad, měl jsem šanci poprvé v životě vyhrát tabulku střelců, a hlavně po iks letech vyhrát nějakou týmovou soutěž. Doufám, že se to už letos nestane. Zastavit opět amatérské soutěže, kde se sejde dohromady třicet lidí i s diváky a rozhodčím, by bylo nešťastné.

Jak jste se pak scházeli?
Řešili jsme to individuálně a sešli se až na přípravu na další sezonu.

Před jarem jste byli o bod druzí. Bylo v plánu zkusit zabojovat o postup?
Určitě, během zimní přestávky takové myšlenky byly, bohužel vše překazil koronavirus.

Takže se myšlenky jen posunuly o půl roku?
Ano, cíl je postup.

A co osobní plán na vámi nastřílený počet gólů? Zatím máte průměr sedm na zápas. Udržet ho, to by za sezonu dalo 154 tref...
Žádné osobní cíle si raději nedávám, ale pokud by jich bylo k těm 154, zlobit se nebudu. (směje se)